Toeta meie tegemisi!

Annetusi kogutud eesmärgist

1%

Tee annetus

Annetuse saab teha kontole: 

EE292200221075548949

Holisticum OÜ

Aitäh! 🥰

Amante maja on loodud Holistilise Elustiilikeskuse peamajaks, südameks, kogukonnakeskuseks.

Amantes koguneme selleks, et laadida oma akusid, seada sihte ja laiendada visioone. Väikesed beebisammud on astutud juba sinna suunda, toimuvad koolitused, teraapiad, töötoad, kontserdid ja muud toredad sündmused.

Amante Maja näol on tegemist ühe Kuressaare vanima majaga, mis on nurgakivi saanud ajavahemikul 1650-1700. Üks kümnest Põhjasõja üle elanud hoonest, mis on siiani säilitanud ka väga rikkaliku kultuurikihi seinamaalingute ja muude rootsiaegsete leidude näol.

Amante maja on sündinud väga ammusest unistusest ja pikaajalisest tööst selle nimel. Reaalse alguse tegime 2019 aastal kui kirjutasime projekti Norra fondile et leida rahastust Tolli 4 maja restaureerimisele kuna piisav omafinantseering puudus. Maja oli väga kehvas olukorras, katusekonstruktsioonid täiesti läbi pehkinud. Projekt sai rahastuse ja tänaseks on maja praktiliselt valmis. Vahepealsed aastad aga on toonud kaasa suuremad väljakutseid Covidist tingitud ehitusmaterjalide hinnatõusu ja majanduslanguse näol. Sellest tulenev projekti kallinemine on tekitanud eelarvesse suure augu – 65 000 eurose võla peamiselt sõprade ja lähedaste ees lisaks suurele omafinantseeringut katvale laenule mida tasume igakuiselt.

Kuna leidsime end sellisest tupikust, siis tekkis mõte paluda abi inimestelt, keda oleme kõigi nende aastate jooksul siin või seal puudutanud. Palju palju tööd on ära tehtud ja tõesti sadu suhteid loodud. Täna palume sinult väikest toetust meie projekti jätkusuutlikkuse toetuseks. Südamesoov on ära maksta eraisikutele nende võlad ja sealt edasi ise end ära majandada.

Vastutasuks saame sulle pakkuda vabastava hingamise ja gongi seansse, kui see huvi pakub.

Enne restaureerimist:

Peale restaureerimist:

Amante maja ülevalt

Amante projektijuht

Kati Mäekallas

Kati Mäekallas on sündinud Kuressaares ja tema juured on sügaval Ida-Saaremaal. Hoolides ja armastades kodukanti ja siinseid inimesi on Kati palju aega, energiat ja ressurssi suunanud just kohaliku elu edendamisse ja parendamisse.

Aastate pikkune töö inimestega, sotsiaaltöö ja tervisetreeneri haridus on viinud põnevatele radadele ja tegevustesse mis kõik on saanud omamoodi vundamendiblokkideks tänasele tegevusele.

2009-2011 lõi ta sotsiaalselt vähekindlustatud perede lastele laste päevakeskuse, mis toimis põhiliselt ainult isiklikust heast tahtest ja pikast kannatlikkusest väga vähese välise toetusega.
Kati toimetas koos paari abilisega igapäevaselt riskirühma lastega, et luua neile elus vundamenti, mida kodud ei pakkunud. MTÜ Kaks Kala saigi siis alguse. Kuna see töö oli väga suuri väljakutseid esitav ja moraalselt ja füüsiliselt raske, lõppes tegevus paari aastaga.

Lastega saadud kogemused, teadmised toitumisest, omandatud tervisetreeneri haridus kõik viis taipamisteni kui palju mõjutab inimkeha toimimist ja ka vaimset tervist toit. 2012 aastal sündis Good Mood Food, et pakkuda toetust iseenda tervendamisel nii füüsilisel kui vaimsel tasandil.
Tervisetooted, retriidid ja nõustamised holistilises ehk tervikut arvestavas võtmes said alguse.

2014 aastal asutas MTÜ Kaks Kala Kuressaare Toidupanga. 2023 aastal nimetati MTÜ ringi MTÜ Saare Toidupank ja Kati taandus sealt täielikult, kuna muud projektid võtsid kogu tähelepanu.
2016 aastal asutas ta Koostööklubi mis täna koondab enam kui 600 inimest. Koostööklubi füüsilised kohtumised soikusid küll tänu Covidile kuid sellest on sündinud palju häid suhteid, ühendusi ja algatusi. Peamiselt festivalid, klubid ja koostööd edenedamaks elu saarel ning tekkinud on lai võrgustik inimsuhteid, mis kannavad ja toimivad.
Ja nüüd siis Amante Maja ja Holistiline Elustiilikeskus, mis on loodud selleks et ühendada kogu õpitut ühe katuse alla. Kogukonnatöö, noortetöö, elu edendamine saarel, vaimne tervis, koosloome ja muud vajalikud ja põnevad tegevused, et panustada elamisväärse ja jätkusuutliku keskkonna loomisesse Kuressaares ja Saaremaal, mis võiks tõmmata ligi toredaid, tarku, ägedaid ja erudeeritud maailmakodanikke siia elama.

etEesti